Haberler

RUS TURİST AKINI! SIKI BİR SEZON GELİYOR…

Muğla’nın çeşitli ilçelerinde Rus turist hareketliliği başladı. İlçede sıcak hava ve denizin tadını çıkaran Ruslar, Türkiye’yi çok özlediklerini ve bu yıl çok fazla Rus geleceğini söyledi.Geçen yıl yaşanan kriz sonrası Rus turist sayısının düşmesiyle ciddi sıkıntı yaşayan Muğla ve Antalya, bu sezon Rus turistleri ağırlamak için hazırlanıyor. Otellerin Rus tatilcilerle dolmaya başladığı erken rezervanyon fırsatlarını degerlendirdikleri kaydedilmiştir. Sıcakla birlikte denize girerek güneşlenen tatilciler, ülkelerindeki dondurucu soğuğun etkisini unuttacağa benziyor.

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki tatil için Muğla’daki 5 yıldızlı Otellere gelen çift, ilk kez Muğla’ya geldiklerini ve çok beğendiklerini söyledi. Sibirya’da hava hala soğuk , Sibirya’da sürekli kar var. O yüzden buradaki hava turistlere çok iyi geliyor. Bu yüzden Türkiye’ye çok fazla Rus turist gelecek. Çünkü bu manzarayı, bu havayı, bu sıcakkanlı insanları bir arada sadece Türkiye’de görebilirler.
Havalimanlarındaki turist yoğunluğu artarken birçok havayolu şirketi yeni direkt uçuş noktaları için izin alıyor. Tur operatörleri uçak kiralamalarının yanında önceden yaptıkları anlaşmalar ile tarifeli uçuşlara yöneldi. Sıkı bir sezon bizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TurkeyEnglish