Haberler

GÖCEK’TE YELKEN YARIŞI DOPİNGİ

Eşsiz koylarıyla dünyayı hayran bırakan Göcek, 3 gün süren uluslararası yelken yarışlarıyla da Türk kıyılarında turizmin dört mevsim sürdüğünü kanıtlıyor .

Göcek Yat Kulübü Başkan Yardımcısı Onur Ugan:”Yıl boyunca düzenlediğimiz 3 uluslararası yarışla 20 binin üzerinde gecelemeyi Göcek’e kazandırıyoruz. Bu, hem turizm sezonunu daha uzun bir döneme yaymak hem de yelken sporuyla da ciddi bir turizm geliri elde edilebileceğinin bir göstergesi”

Muğla’nın Fethiye ilçesinin eşsiz koylarıyla dünyayı hayran bırakan Göcek’te, yılda dört kez düzenlenen uluslararası yelken yarışlarıyla turizme katkı destekliyor.

Türkiye Yelken Federasyonu ile Göcek Yat Kulübünün düzenlediği yarışlara Rusya başta olmak üzere Ukrayna, İngiltere, Hollanda, Bulgaristan, Almanya, Belarus ve ABD’den gelen sporcular katıldı.

2000 yılında 19 Mayıs Kupası yarışlarıyla etkinliklere başladıklarını belirten Onur Ugan;

“Artan ilgi sonunda bu kasım ayında Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’a denk gelecek şekilde Sonbahar Göcek Yarış Haftası-10 Kasım Atatürk Kupası yarışlarını organize ettik. Gördük ki ilgi ve tekne sayısı artıyor, kasım yarışları öncesinde Rixos Sailing Cup yarışlarını düzenlemeye başladık. Son yıllarda kadına artan şiddete dikkat çekmek amacıyla da 08 Mart’a denk gelecek şekilde Kadınlar Günü Kupası organizasyonunu hayata geçirdik.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TurkeyEnglish