Haberler

5 MİLYON TURİST MUĞLA’DA

Muğla, turizm çeşitliliği, kültürel varlıkları ve muhteşem doğasıyla yerli ve yabancı misafirlere unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor. Deniz, kum ve güneşinin yanı sıra farklı medeniyetlere ait izleri bünyesinde barındıran kent, bölgenin kültür turizmine de katkı sağlıyor. Türkiye’nin 1480 kilometreyle en uzun kıyı şeridine sahip ili Muğla’daki tesislerde, yüzlerce oteli bulunuyor. Kenti, her yıl yaklaşık 3 milyon turist ziyaret ediyor. Muğla’nın tarihi, kültürel değerleri ve doğasıyla yerli ve yabancı misafirlerin tercih sebebidir.

Yılın ilk altı ayında 800 bine yakın yabancı misafirin, 2 havaalanı ,10 deniz hudut kapısından giriş yaptığı, geçen yıla oranla ziyaretçi sayısında yüzde 15 artış görülüyor. Ülke genelinde turizm sektöründe geçen yıl yaşanan olumsuzluklara rağmen ilimizi ziyaret eden turist sayısında güzel bir artış yakalandı.

 

           “TATİLCİLERİN ARADIĞI TÜM ÖZELLİKLERİ BÜNYESİNDE BARINDIRIYOR”

Ziyaretçilerin özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça, Dalyan, Akyaka ve Gökova’daki otel ile sahillerde yoğunluk oluşturuyor.

Haziran ve Eylül arasında otellerde ciddi yoğunluk bekledinirken, “Muğla’ya en çok İngiltere, Hollanda, Rusya, Fransa ve Almanya’dan ziyaretçi geliyor. Özellikle kıyı uzunluğu, çok sayıda koya sahip olması, temizliği ve çekiciliği, ulaşımın kolaylığı gibi nedenler Muğla’yı tetikleyen etkenlerin başında geliyor. Buna hizmet kalitesi ve kültür turlarını da eklersek, kentin tatilcilerin aradığı tüm özellikleri bünyesinde barındırdığını söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TurkeyEnglish