Haberler

KRUVAZİYER GEMİLERİ GÖZDESİ MUĞLA !

Doğal güzellikleri, tarihi yerler ile Yunan adalarına yakınlığıyla dikkati çeken Muğla, Geçen yıl kruvaziyerle gelen 100 bin turist  ziyaret etti.

Çok sayıda yolcu ile “yüzen otel” olarak adlandırılan kruvaziyerler, Muğla’ya yaklaşık 100 bin turist, 20 bin de mürettebat getirdi.Mavinin her tonunu barındıran deniziyle büyük lüks kruvaziyerlere ev sahipliği yapan Muğla, deniz yolculuğuna çıkan turistlere doğasıyla unutulmaz bir tatil fırsatı sunuyor.

Muğla’nın doğal güzellikleri, tarihi yerlere ve Yunan adalarına yakınlığı sayesinde kruvaziyer firmalarının dikkatini çekiyor .Son yıllarda Muğla’nın Bodrum ve Marmaris Cruiseport limanına  önemli kruvaziyerlerin yanaştı. 2018 yılında 120 bin kişinin kente gelerek hem gezdiğini hem de alışveriş yapması esnafın yüzünü güldürdü.

Türkiye’nin 1484 kilometre ile en uzun kıyı şeridine sahip kenti Muğla’nın, kruvaziyerlerin de önemli destinasyonu arasına girmeyi başardı., “Muğla, Akdeniz çanağında kruvaziyerler için dünyada ortak bir  liman kenti olarak önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TurkeyEnglish